تبلیغات
sprinco - نمک بر زخم

sprinco
. صفحه نخست.............. ........ لیست مطالب .
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 27 مرداد 1390 به قلم سعید

پس از رای‌گیری دو فوریت طرح انتقال آب برای نجات دریاچه ارومیه از خشک شدن، که ۶۶ نماینده آن را امضا کرده بودند، ۵۷ رای موافق، ۹۴ رای مخالف و ۲۵ رای ممتنع کسب کرد، در نتیجه

نمایندگان این طرح را به صورت عادی مورد بررسی قرار خواهند داد.

 

امروزه در جهان ، مسائل زیست محیطی حتی با نگرش کشوری هم بررسی نمی شوند و یک نگاه کلان جهانی به آن وجود دارد که حتی دولت ها را از برخی تصرفات زیانبار در محیط زیست درونی خودشان نیز بازمی دارد یا به آنها در حل مشکلات کلان زیست محیطی شان کمک می کند. زیرا علم ثابت کرده است که اگر مثلاً در جنگل های آمازون اتفاقی بیفتد، آثار آن در اقلیم های دوردست جهان نیز قابل اندازه گیری خواهد

بود.

 

اما در مجلس ما ، طوری با این مساله برخورد کردند که انگار چون اسم دریاچه ارومیه است ، خشک شدن دریاچه هم مشکل خاص مردم شهر ارومیه است و نه یک بحران واقعی در ابعاد ملی که کمترین اثر آن ریزگردهای نمکی خواهد بود که چندین استان را در خواهد نوردید.

نمایندگان مجلس، به دو فوریت این طرح رأی ندادند تا طرح نجات دریاچه ارومیه ، به انتهای نوبت بررسی طرح ها و لوایح برود و ای بسا موقعی نوبتش برسد که دیگر نشانی از بزرگترین دریاچه داخلی نمانده است.

 

این ماجرا یادآور آن حکایت تاریخی و معروفی است که می گویند در یک روز سرد زمستانی ، همسایه ای برف های پشت بام خانه خود را در حیاط خانه مجاور ریخت و کار به شکایت کشید و دادگاه ، یکی از روزهای تابستان سال بعد را برای بررسی شکایت تعیین کرد ، زمانی که اصلاً برفی در کار نبود!

 

دریاچه ارومیه در میان غفلت تاریخی و شگفت انگیز نمایندگان مجلس، رو به خشک شدن است و تک تک نمایندگانی که با طرح اخیر مخالفت کردند، مسوول آسیب هایی هستند که از این به بعد بر محیط زیست کشور و شهروندان ایرانی وارد می شود.

تصمیم اخیر مجلسی ها ، حتماً به کلکسیون افتخاراتشان افزوده خواهد شد تا آیندگان قضاوت درست تری نسبت به آنچه در این دوره رخ داد، داشته باشند!

 

اگر دریاچه ارومیه خشک شود میسپارم که بر سنگ مزارم تاریخ نزنند؛ تا آیندگان ندانند از بی‌ عرضگانِ این برهه از تاریخ بوده ام

 

 

راست: دریاچه ارومیه. چپ: دریاچه وان. علت مرگ دریاچه ارومیه: شرایط جوی!
طبقه بندی: جهت اطلاع،  اجتماعی، 
برچسب ها: دریاچه ارومیه، طرح نجات دریاچه، بی تفاوتی مجلس به دریاچه ارومیه،
SPRINCO


http://io.gamgos.net/activation/WL1QJFSD2KCFurhbT5Sc8XmbimCR8PiBbKgjkcwAAmyQlgHB8ujh3Q-c-c
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
دوستان ما
آمار سایت
بازدیدهای امروز : بار
بازدیدهای دیروز : بار
كل بازدیدها : بار
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
مطالب ما
GPS
قالب وبلاگ