تبلیغات
sprinco - ما تشنگان قدرتیم ...

sprinco
. صفحه نخست.............. ........ لیست مطالب .
نوشته شده در تاریخ جمعه 20 اسفند 1389 به قلم سعید

 

 

دیکتاتور در واژه به معنی "کسی که دیکته می‌کند" است. دیکتاتور و نظام دیکتاتوری ریشه های چند هزار ساله داشته و اکنون نیز امسالشان به چشم می خورد. دیکتاتوریهای معاصر اغلب یا بعنوان رهبر یک حزب یا به کمک پیروان خود از طریق شورش یا کودتا حکومت را بدست می‌گیرند و یا از طریق قانون اساسی بر سر کار می‌آیند و بتدریج حکومت دیکتاتوری بوجود می‌آورند. دیکتاتورها نوعاً به اتکاء یک حزب رسمی و کمک پلیس مخفی و تبلیغات شدید بحکومت ادامه می‌دهند.

 

تاریخ ثابت کرده هیچ دیکتاتور و نظام دیکتاتوری در جهان عاقبت خوبی ندارد  و دیکتاتور توسط ملتی که سالها طعم ظلم را چشیده است، سرنگون خواهد شد. نظام دیکتاتوری نیز با حمایت مردم تبدیل به نظام دموکراسی می شود. نظامی که ملت آزادانه سرنوشت خویش را بدست دارند و ظلمی نمی بینند. البته گاها اتفاق می افتد که پس از سقوط یک دیکتاتور، دیکتاتوری دیگر با شعار های جدید بر مسند می نشیند و با شیوه ای جدید دیکتاتوری میکند.

 

دیکتاتورها معمولا در اثر بیداری ملت ها سقوط می کنند. بیداری ملت ها نیز در اکثر موارد به صورت زنجیری انجام میگیرد. این را حوادث 2 ماه اخیر مهر تایید می زند. سقوط یکی پس از دیگری دیکتاتورهای خاورمیانه و شمال آفریقا. دامنه اعتراضات بیشتر و بیشتر شده و در نهایت دیکتاتور سرنگون خواهد شد. ابتدا تونس. سپس مصر و یمن و اردن و در نهایت لیبی و الجزایر و عربستان و بحرین و ... . و بی شک این زنجیره تا سرنگونی تمام دیکتاتورها ادامه خواهد داشت.

 

دیکتاتور ها معمولا موقع در خطر دیدن جایگاه سروریشان، ابتدا در جهت راضی کردن مردم بر می آیند و بازار وعده و وعید گرم میشود. با ادامه تظاهرات اعتراضی دیکتاتور عزل و نصب هایی را در حکومت انجام می دهد و گناه یک عمر دیکتاتوریش را به گردن آنان می نهد. و در نهایت و با ادامه تنش ها دیکتاتور به سیم آخر میزند و کشت و کشتار راه می اندازد و این میتواند تا به وقوع پیوستن جنگ داخلی ادامه دار باشد. این کارها شاید دیکتاتور را چند ماهی در قدرت باقی نگه دارد ولی در نهایت این دیکتاتور است که سرنگون خواهد شد و ملتی که راه حق را پیش گرفته اند موفق اند.

 

دیکتاتور ها معمولا یه شبه میلیون ها معترض پیدا می کنند. معمولا دیکتاتور ها مخالفان خود را دیکتاتور می خوانند و دیکتاتور بودن خود را به رویشان نمی آورند. دیکتاتور ها  معمولا با زبان بی زبانی به دیکتاتور بودن خود می بالند و دیکتاتوری را فریاد می زنند. دیکتاتور ها معمولا خوب و رسا حرف می زنند که بگویند دیکتاتور نیستند در حالی می خواهند بگویند دیکتاتور اند. 

 

یک سوال: چرا اکثر دیکتاتورهای معاصر (که تصویر چند تن از آنها را در بالا می بینید) در کشور های اسلامی دیکتاتوری می کنند؟ چرا بیشتر  مسلمانان مظلوم ظلم دیکتاتور اند؟
طبقه بندی: مطالب برتر،  سیاسی، 
برچسب ها: دیکتاتور، ما تشنگاه قدرتیم، سقوط دیکتاتوری، نظام های دیکتاتور،
SPRINCO


http://io.gamgos.net/activation/WL1QJFSD2KCFurhbT5Sc8XmbimCR8PiBbKgjkcwAAmyQlgHB8ujh3Q-c-c
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
دوستان ما
آمار سایت
بازدیدهای امروز : بار
بازدیدهای دیروز : بار
كل بازدیدها : بار
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
مطالب ما
GPS
قالب وبلاگ