تبلیغات
sprinco - روز مهندسی گرامی باد

sprinco
. صفحه نخست.............. ........ لیست مطالب .
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 اسفند 1389 به قلم سعید

(5 اسفند سالروز تولد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی بعنوان روز مهندسی انتخاب شده است)

برای مهندسین بن بستی وجود ندارد. آنان یا راهی خواهند یافت٬ یا راهی خواهند ساخت...

متاسفانه با اینکه مهندسی و مهندسان بیشترین نقش را در شکل گیری جوامع و تمدنها داشته و دارند ولی کمتر به این موضوع توجه شده و تاسف بارتر اینکه خود مهندسان نیز شاید به این نکته نرسیده باشند و باورشان نباشد.
اغراق نیست اینکه باورمان بیاید که اولین جوامع بشری با فعالیت کشاورزی (مهندسی) در کنار رودخانه ها شکل گرفت و یا با ساخت سلاح و ابزار (مهندسی) تحولی را در نحوه زندگی بوجود آورد.
و خانه ساخت و راه و ابزارهای پیچیده و .... به نحوی که امروزه تصور جامعه بدون برخورداری از خدمات و امکاناتی که که مهندسی فراهم آورده غیر ممکن است.
آب سالم ، غذای کافی و مورد نیاز ، خانه برای سکونت و آرامش ، راهها ، ارتباطات ، وسایل زندگی در محیط خانه و کسب و کار و اداره ، حمل و نقل و ترابری ، محیط زیست سالم و ..... همه ماحصل کار مهندس و مهندسی است.
البته یکی از نکات مهم پاکیزه نگه داشتن این مجموعه مهم و کلیدی برای ادامه حیات و ارتقاء سطح زندگی جامعه است و بی شک اولی ترین مجموعه برای تحقق آن ، خود مهندسان و جامعه مهندسی است.

به امید روزی که همه با هم دست در دست هم داده و ایران عزیزمان را با دید مهندسی آباد کنیم.

 

حرف اصلی

این روز را به همه مهندسان تبریک میگوییم. اما تبریک حسابی به مهندسان معدن. تبریک ویژه به چند دلیل محکم. که مهمترین آنها نظریه اسپرینکو میباشد.

نظریه اسپرینکو

طبق نظریه اسپرینکو، بعد از انفجار بزرگ (big bang) و به دنبال آن به وجود آمدن گیتی، موجودات اولیه و تک سلولی پدیدار شدند. درست بعد از 0.0000000167 ثانیه دانشگاه های اولین شکل میگیرند. جالب اینجاست بدانید که در این دانشگاه ها فقط رشته مهندسی معدن (اونم گرایش استخراجش) تدریس میشده.

و این چنین شد که بعد از تکامل دانشگاه های اولیه، به تدریج سایر رشته ها از رشته مادر (مهندسی استخراج معدن) جدا شد و به سیستم آموزشی اضافه شد.

بعد از این به تدریج رشته های دیگری به وجود آمدن. رشته ها به ترتیب عبارت اند از : گفتار درمانی، علوم دامی، علوم سیاسی، مامایی، مهندسی عمران(گرایش نقشه برداری)، مدیریت بازرگانی و ... .

 

(این نوشته کاملا علمی است و اگه میتونید خلافشو ثابت کنید)
طبقه بندی: مهندسی معدن، 
برچسب ها: رشته مادر، مهندسی معدن، نظریه اسپرینکو، روز مهندسی، 5اسفند،
SPRINCO


http://io.gamgos.net/activation/WL1QJFSD2KCFurhbT5Sc8XmbimCR8PiBbKgjkcwAAmyQlgHB8ujh3Q-c-c
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
دوستان ما
آمار سایت
بازدیدهای امروز : بار
بازدیدهای دیروز : بار
كل بازدیدها : بار
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
مطالب ما
GPS
قالب وبلاگ