تبلیغات
sprinco - همه با یک نام و نشان ...

sprinco
. صفحه نخست.............. ........ لیست مطالب .
نوشته شده در تاریخ جمعه 10 دی 1389 به قلم سعید

سلام. در این روزا که آپ نمیشدیم اتفاقات زیادی می افتاد که شایسته بود یه چیزی در موردش مینوشتیم. اما به دلیل مقاربت این روزا با ایام امتحانات موفق به قلم زدن نمیشدیم.درس ها بسیار مشکل وما هم برای جلوگیری از تکرار "انقلاب مشروطیت" جرئت نمیکردیم وقت بزاریم آپ بشیم.

این روزا اتفاقات زیادی افتاد. از برکناری متکی از منصب وزارت امور خارجه و هدفمندی یارانه ها گرفته تا اسناد جدید ویکی لیکس. از به دام افتادن معدنچیان کرمانی و مرگ چند تن از اونا تا حوادث عاشورا و 9دی و قیام 21 آذر پیشوری و ... .

 

اصل مطلب

اما اون چیزی باعث شده در این شرایط بحرانی آپ بشیم ماجرای یه اتوبوسه. یه اتوبوس که الان تو دوحه هست و قراره ملی پوشان فوتبال ایران تو مسابقات جام ملت های آسیا با اون رفت و آمد کنن. حرف ما فقط اتوبوس نیست. چیزی که رو اتوبوس نوشته مهمه و چیزی که رو اتوبوس های تیم های دیگه نوشته.

ماجرا از این قراره که هر یک از تیم های حاضر در این مسابقات یه شعار برای خودشون دارن و این شعار روی اتوبوس منصوب به اون تیم نوشته میشه. مسئولان ورزش ایران شعار "شاهزاده های پارسی" رو برای بچه های تیم ملی انتخاب کردن و روی اتوبوس ما نوشته شده.

اگه نظرات خبرگزاری هایی که این خبر رو منتشر کردن بخونین متوجه حرف من میشین که میخوام چی بگم. از الان که که هنوز بازیی انجام نشده و تیم هنوز تو ایرانه، بازار چرا اینو نوشتن و چرا اینو ننوشتن و خوب کردن اینو نوشتن و به کوری چشم بعضی ها همینه که هست و ... داغه.

حرف ما اینه که چرا از این گونه جملات که باعث تفرقه بین ملت میشه استفاده میکنن؟ ما ایرانی ها قراره هممون پشت پرچم عزیزمون جمع بشیم و یکدل از تیم ملی خودمون حمایت کنیم. در این شرایط واقعا به کار بردن چنین شعاری درسته؟

همون اینو میدونیم که پارس همون نام قدیمی مناطق ایران مرکزی و شمالیه و مردمانی پارسی تو اونجا زندگی میکردن و تمدن هزاران ساله داشتن. ولی اینو باید بدونیم که در عصر حاضر حکومتی در این منطقه وجود داره که مرزهاش از پارس قدیم فراتر رفته و پرچمش 3 رنگ داره و مردمانش هر کدوم فرهنگ، زبان و نژاد متفاوتی دارن. این کشور اسمش ایرانه و بیش از 60 درصد مردمش پارسی نیستن. حالا استفاده از شعار شاهزاده های پارسی چیو میخواد برسونه؟

به دفعات فراوان شاهد این بودیم که برای فراخوانی یه راهپیمایی و قیام و ... گفته میشه: "مردم غیور ایران" یا حتی "ملت آذربایجان" و "مردم غیور کردستان" و ... . ولی حالا که قراره مردمان پارسی و آذربایجانی و کردستانی و سیستانی و خوزستانی و ... جمع بشن و بگن ایران، شعار تیم ما شده شاهزادگان پارسی. تو 8 سال جنگ چند تا شاهزاده پارسی شهید شد و چند تا مرزدار کرد؟ این کردستان و آذربایجان و خوزستان بود که بمباران میشد نه مناطق شاه و شاهزاده نشین. (البته خوشحالیم که دشمن فقط میتونست مناطق مرزی رو هدف قرار بده). اگه هم باز تعرضی به ایران عزیزمون بشه باز این ترکان و کرد ها و سیستانی ها و سایر مرز نشینان هستن که با افتخار اجازه تعرض رو نمیدن نه شاهزادگان پارسی.

چه خوب میشد شعاری برای تیم ما انتخاب شود که همه بتوانیم با افتخار و عزت نفس از ته دل فریاد بزنیم و هورا بکشیم. ولی حیف. حیف که همیشه راهی رو برای تفرقه باز میزارن.

سایت متحد هواداران تراکتور یه شعاری رو برای این کار انتخاب کرده که خیلی مناسب به نظر میاد. همه هم میتونن این حس رو داشته باشن که هورا ایران و از ته دل تشویق کنن و بدونن که دیده میشن. شعاری که به نظر sprinco هم مناسبه اینه " همه با یک نام و نشان به تفاوت هر رنگ و زبان" که یه تیکه از اولین سرود ملی ایران هستش.

 

میدونم بعد انتشار این مطلب نظراتی که میاد شاید کمی توهینی به خیلی ها باشه. هم به من و ما که این عقیده رو داریم که مثلا میگن عقده ای ها و بی سوادا و ... (که نمونش تو سایتای دیگه مشاهده شده) و نظراتی که علیه بانیان انتخاب این شعار داده میشه و ... . میخوام بگم حرف و نظر sprinco همون بود که نوشتیم. نظرات دیگه رو پای ما نزارین.

 

با آرزوی قهرمانی تیم ملی ایران عزیزمان

Sprinco

 
طبقه بندی: فرهنگی،  اجتماعی،  جهت اطلاع، 
برچسب ها: تیم فوتبال ایران، جام ملت ها، شاهزاده های پارسی، شعار ایران، همه با یک نام و نشان،
SPRINCO


http://io.gamgos.net/activation/WL1QJFSD2KCFurhbT5Sc8XmbimCR8PiBbKgjkcwAAmyQlgHB8ujh3Q-c-c
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
دوستان ما
آمار سایت
بازدیدهای امروز : بار
بازدیدهای دیروز : بار
كل بازدیدها : بار
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
مطالب ما
GPS
قالب وبلاگ