تبلیغات
sprinco - تلکابــــین ارومیـــــــه ...

sprinco
. صفحه نخست.............. ........ لیست مطالب .
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 شهریور 1389 به قلم سعید

مدیرعامل شركت گردشگری هزاره غرب ارومیه گفت: تا یك ماه آینده بزرگ‌ترین طرح تله‌كابین و تله فریك خاورمیانه در ارومیه راه‌اندازی می‌شود.

 شركت گردشگری هزاره غرب ارومیه با هدف توسعه صنعت گردشگری و استفاده از امكانات، منابع طبیعی و چشم اندازهای زیبای مناطق ویژه گردشگری دست نخورده این استان اقدام به ایجاد و احداث این تله‌كابین و تله فریك كرده است.


این پروژه با 15 خط هوایی به طول 36 كیلومتر، همراه با 15 مجتمع تفریحی توری متفاوت در مناطق جانسلو، كوه كلیسای سیر و بند ارومیه تا پیست خوشاكو اجرا می‌شود كه علاوه بر جذب گردشگر داخلی و خارجی برای اشتغال‌زایی و شناساندن فرهنگ‌های قدیمی استان نیز مهم است

ساماندهی در حال حاضر مناطق نمونه گردشگری مثلث كه شامل آبشار سوله دوكل، دریاچه دالامپر و كوه بوزسینه است در دست مطالعه و بررسی است.  ساماندهی روستای سوله دوكل، دریاچه دالامپر و كوه بوز سینه در سه مرحله و به طور جداگانه انجام می‌شود.

روستای مرزی سوله دوكل منطقه اكوتوریسمی و دارای محدوده مشخص است كه می‌تواند ظرفیت مناسبی برای استان باشد. وجود تالاب‌های کوچک و بزرگ در این منطقه جاذبه دیگری در جذب گردشگر به منطقه سوله دوکل است.

 

  چند تا عکس از این منطقه را در ادامه مطلب ببینید

این عکسی از گروه کوه نوردی دالامپر. روز 15 مرداد (وسط تابستان) در منطقه بوز سینه. بوز سینه یعنی سینه یخی. این منطقه همیشه و همیشه و همیشه دارای برف و یخه. حتی وسط تابستان. خودتون هم دارین میبینین. هواشم همیشه سرده. من بعد برگشتن یه سرمای درسته حسابی خوردم. اگه خواستین به این جا برین حتما لباس گرم داشته باشین. من که با تی شرت رفته بودم.

( با کلیک روی عکس اندازه واقعی اونو ببینین )

 

اینم نمای کلی بوز سینه 

               

 

 

 

 

 
طبقه بندی: جهت اطلاع،  اجتماعی، 
برچسب ها: تلکابین ارومیه، ارومیه، جهانگردی ارومیه، طرح ملی ارومیه،
SPRINCO


http://io.gamgos.net/activation/WL1QJFSD2KCFurhbT5Sc8XmbimCR8PiBbKgjkcwAAmyQlgHB8ujh3Q-c-c
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
دوستان ما
آمار سایت
بازدیدهای امروز : بار
بازدیدهای دیروز : بار
كل بازدیدها : بار
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
مطالب ما
GPS
قالب وبلاگ