تبلیغات
sprinco - اکسـکاواتـور

sprinco
. صفحه نخست.............. ........ لیست مطالب .
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 تیر 1389 به قلم سعید

اکسکاواتور جام چرخشی یا ریکلایمر یکی از بزرگترین انواع ماشین آلات بارگیری در معادن می باشد. اساس كار ماشین این استوار است كه یك چرخ دوار بزرگ كه محور آن افقی است و دارای تعداد زیادی (تا 24) جام است توسط ناخنهای فولادی مواد را كنده ، به بالا می برد و سپس در حركت دورانی خود مواد را بوسیله نقلیه منتقل می كند . این وسیله در معادن لیگنیت ، بنتونیت ، خاك رس (كلیه موادی كه دارای مشخصات مكانیكی مشابه است) و معادنی كه بصورت نواری هستند ، بخوبی و با رغبت بكار می رود.

 

در ادامه مطلب اطلاعات بیشتری از اکســکاواتور بدست آورید

اکسکاواتور های بیل چرخشی ، یکی از بزرگ ترین ماشین های حفاری و استخراج در جهان هستند. این ماشین های غول پیکر، با کمک بیل های ( جام ها) خود قادرند به طور پیوسته در زمین های نرم و نیمه سخت به کندن زمین و استخراج کانسار ها بپردازند. بیل های این ماشین به دور یک چرخ بزرگ نصب شده اند و با چرخش پیوستهٔ چرخ، ماشین توانایی کندن زمین را دارد و خاک و سنگ استخراج شده به روی نوار نقالهٔ دستگاه ریخته شده و به پشت سر دستگاه و محل بارگیری انتقال پیدا می‌کند.

یکی از نمونه‌های جالب این دستگاه در کشور آلمان ساخته شده.( آلمان یکی از سازنده‌های اصلی این دستگاه است ) اکسکاواتور بیل چرخشی آلمانی بزرگترین ماشین متحرک جهان می‌باشد با سرعت 0.6 کیلومتر بر ساعت، وزن 45 هزار تن، طول 240 متر، ارتفاع 90 متر، قطر چرخ حفاری 26 متر، دارای 28 بیل، با توانایی استخراج روزانهٔ 200 هزار تن! طراحی این غول حفاری 5 سال طول کشید و 5 سال هم زمان صرف ساختن آن شد تا در سال 1978 این ماشین آمادهٔ بهره برداری در معدن روباز زغال سنگ گشت.

 

 

 

 

برچسب ها: ماشین آلات معدن، اکسکاواتور،
SPRINCO


http://io.gamgos.net/activation/WL1QJFSD2KCFurhbT5Sc8XmbimCR8PiBbKgjkcwAAmyQlgHB8ujh3Q-c-c
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
دوستان ما
آمار سایت
بازدیدهای امروز : بار
بازدیدهای دیروز : بار
كل بازدیدها : بار
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
مطالب ما
GPS
قالب وبلاگ